Програма на 13-тия МФФ Песни и танци без граници

Новини Брой коментари: 0

ОБЩИНА СВИЛЕНГРАД

 И

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ „ПРОСВЕТА 1870” СВИЛЕНГРАД

 

 

ТРИНАДЕСЕТИ  МЕЖДУНАРОДЕН ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ

„ПЕСНИ И ТАНЦИ БЕЗ ГРАНИЦИ”

08.06.2018 г. – 10.06.2018 г.

 

 

 

 

ПРОГРАМА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08 юни 2018 – петък

 

 

Час на

участие

 

Група

 

 

Репертоар

08.06.

17.00- 17.10

Официално откриване на фестивала
1- 1

08.06.

17.10- 17.15

Танцов  състав при I ОУ „Ив. Вазов“
  1. Шопска ръченица

 

2.

08.06.

17.15- 17.25

ФГ „Лъчи от Тракия“- малка група  при СУ „Д-р П.Берон“-Свиленград
  1. Мъри, Марийко
  2. Бюлбюли пеят

 

3.

08.06.

17.25- 17.30

Виктория Танева , ДФГ „Тракийска китка“  НЧ „Просвета-1870″ Свиленград
  1. Излел е Делю хайдутин
  2. Черешка е цвят цветила

тъпан

4.

08.06.

17.30- 17.35

Деница Найденова, ДФГ „Тракийска китка“  НЧ „Просвета-1870″ Свиленград
  1. Тръгна Желка
  2. Гано, мъри, Гано

тъпан

5.

08.06.

17.35- 17.40

Никол Узунова, ДФГ „Тракийска китка“  НЧ „Просвета-1870″ Свиленград
  1. Надникна Радка
  2. Заспала е малка мома
1- 2

08.06.

17.40- 17.45

Танцов  състав при I ОУ „Ив. Вазов“
  1. Шопска ръченица
  2. Тракийски танц
6.

08.06.

17.45- 17.55

Група за автентичен фолклор „Сакарски славеи“ при НЧ „Хр. Паскалев 1931″- Младиново
  1. Прочул се Стоян хайдутин
  2. Имала мама син Георги

 

7.

08.06.

17.55- 18.00

Маринка Иванова, НЧ „Хр. Паскалев 1931″- Младиново
  1. Мама Генчо търси

Съпровод на акордеон Атанас Милев

8.

08.06.

18.00- 18.05

Дана Христова, НЧ „Хр. Паскалев 1931″- Младиново
  1. Мъри Тудоро

Съпровод на акордеон Атанас Милев

9.

08.06.

18.05- 18.15

ГАФ при НЧ „Зора 2009″ с. Пъстрогор общ. Свиленград
  1. Хей, мъри алтън Калино
  2. Ради се люби, залюби
  3. Добра из пътя вървеше
10.

08.06.

18.15- 18.20

Фолклорно трио при НЧ „Зора 2009″ с. Пъстрогор общ. Свиленград
  1. Излез мамо
11.

08.06.

18.20- 18.25

Елена Паскова- НЧ „Зора 2009″ с. Пъстрогор общ. Свиленград Дай ми мамо
12.

08.06

18.25- 18.35

Певческа група при НЧ „В. Левски -1933″ кв. Кап. Петко Войвода“ гр. Свилен
  1. Снощи отидох надолу

2.Аз искам, Янке

 

13.

08.06.

18.35- 18.45

НХ „Станко Панайотов“ при НЧ „Просвета-1870″-Свиленград
  1. Калинка стани в градинка
  2. Провада ме мама
  3. Извор вода извира
09 юни 2018 – събота
14-1

09.06

09.30- 09.40

Танцов състав „Зора“ при НЧ „Заря- 1914″- гр. Костинброд
  1. Македонско девойче
  2. Македонки

 

15.

09.06

09.40- 09.50

Емил Пепелярски, НЧ „Заря- 1914″- гр. Костинброд
  1. Паднал ми ранен млад Стоян
  2. Чие е това момиче
16.

09.06

09.50-10.00

Фолклорна певческа група при НЧ „Отец Паисий- 1929″- с. Момково
  1. Тудора майци думаше
  2. Вила се лоза винена
  3. Димчо си Раде думаше
14-2

09.06

10.00- 10.10

Танцов състав „Зора“ при НЧ „Заря- 1914″- гр. Костинброд
  1. Кюстендилски игри
  2. Шопска задявка
17

09.06

10.10- 10.20

Женска група за изворен фолклор при НЧ „Искра- 1932″ Димитровче
  1. Любе Тудоро, Тудорке
  2. Мама на Стоян думаше
  3. Радо ле, Радке ле
18.

09.06

10.20-10.30

Група за автентичен фолклор при НЧ“Нов живот-1930″с.К.Андреево
  1. Пръстен ти любе проводих
  2. Сбрало се хоро голямо
  3. Тежко му, горко му
19.

09.06

10.30-10.40

Фолклорна група при НЧ „Отец Паисий- 1925″- с. Левка
  1. Снощи отидох надолу, Стойни ле
  2. Сън съм сънувал
  3. Залюбила малка мома
20.

09.06

10.40-10.50

Женска фолклорна група при Тракийско дружество „Тракия“- Свиленград
  1. Ясен месец
  2. Една е мома у селото
  3. Я дай ми бульо
21.

09.06

10.50-11.00

Група за автентичен фолклор „С пенсите на баба“- с. Ръжево Конаре
  1. Слънцето трепти да зайде
  2. Засвирил ми е Никола
  3. Зажени мама Никола
22.

09.06

11.00- 11.05

Павли Александров при НЧ „Св. св. Кирил и Методий-1928″ с. Студена община Свиленград Китка народни мелодии
23.

09.06

11.05- 11.15

Женска певческа група при НЧ „Св. св. Кирил и Методий-1928″ с. Студена община Свиленград
  1. Гане ле, дюлбер хубава
  2. Слънцето трепти, захожда
  3. Радина стара майчице
  4. Бюлбюли пеят

Съпровод на гъдулка- Павли Александров

24- 1

09.06

11.15- 11-25

ДЮТС „Тракийци“ средна група при НЧ „Пробуда- 1927″ с. Калековец
  1. Добруджански танц

 

25.

09.06

11.25ч.- 11.35

Женски битов хор при НЧ „Пробуда- 1927″ с. Калековец
  1. Я, дай ми мале
  2. Сив гълъб
26.

09.06

11.35ч.- 11.55

Детско- юношески танцов състав „Тракийци“ малка група при НЧ „Пробуда- 1927″ с. Калековец
  1. Изгубила Веселина коланче
  2. Боряно, Борянке
  3. Мъри момиченце
24- 2

09.06

11.55- 12.05

Детско- юношески танцов състав „Тракийци“ средна група при НЧ „Пробуда- 1927″ с. Калековец
  1. Джиновски танц

 

27.

09.06

12.05- 12.15

Група за автентичен фолклор при НЧ „Наука- 1906″ с. Динево
  1. Я излез , мамо, погледни
  2. Мър любили са, мър мамили са
Обедна почивка

12.15- 14.00-

28.

09.06

14.00- 14.10

Детска танцова формация „Хорце“ при НЧ „Светлина- 1938″Неделино
  1. Старо банско хоро
  2. Митрино хоро
  3. Буенек
29.

09.06

14.10- 14.15

Детска битова група „Неделинче“ при НЧ „Светлина- 1938″- гр. Неделино
  1. Ни мой съ сърди Марушке
  2. От менци изин юначе
30.

09.06

14.15- 14.20

Детска фолклорна група „Родопски звънчета“ при НЧ „Светлина- 1938″- гр. Неделино Калинчице гиздава девойче

Момиче мари хубава

 

31.

09.06.

14.50- 15.00

Женска певческа група „Ехо от младостта“ при НЧ „Изгрев- 1919″ гр. Долни чифлик
  1. Иван на Рада думаше
  2. Събрали ми се, събрали
  3. Та кой има
32.

09.06.

15.00- 15.05

Мариона Русева, НЧ „Изгрев- 1919″ гр. Долни чифлик
  1. Засвирил Белю с кавала
  2. Тихен вятър вее

 

33.

09.06

15.05- 15.15

Група за автентичен фолклор при НЧ „Искра- 1927″- с. Любеново
  1. Янка хабер праща
  2. Димка за вода отива
  3. Отдолу иде горненче
34.

09.06

15.15- 15.20

Женска певческа група за автентичен фолклор при НЧ „Светлина- 1910″- с. Трояново
  1. Радо ле, Радке ле
  2. Събрали се Дойне ле
  3. Брей, овчарю
35.

09.06

15.20- 15.35

ТК „Тракийка“ град Одрин
36.

09.06

15.35- 15.40

Веселина  Дачева, НЧ „Изгрев- 1921″- с. Мезек
  1. Израсла е ябълчица
  2. Тръгнала ми е Тодорка

Съпровод акордеон, консултант Димитър Колев

37.

09.06

15.40- 15.45

Божидар Дачев, НЧ „Изгрев- 1921″- с. Мезек
  1. С либе шега не бива
  2. Байряк се развява

Съпровод акордеон, консултант Димитър Колев

38.

09.06

15.45- 15.55

 

Женска фолклорна група „Детелина“ при НЧ „Изгрев- 1921″- с. Мезек
  1. Йойне, мъри ягодо
  2. Мете мома дворове
  3. Станке ле, гюлюм байнова

Съпровод акордеон, консултант Димитър Колев

39.

09.06

15.55- 16.05.

ДТС „Свиленче“ при НЧ „Просвета-1870″ Свиленград Фолклорна разходка
40.

09.06

16.05- 16.15

Мъжка фолклорна група при НЧ „Изгрев- 1921″- с. Мезек
  1. У радиня огън гори
  2. Ой Стано, Станке
  3. Ой чобан, чобан

Съпровод акордеон, консултант Димитър Колев

41.

09.06

16.15- 16.25

Фолклорна група за автентични песни при НЧ „Светлина- 1927″- с. Райкова могила
  1. Я излез, мамо
  2. Я чувам, Раде ле
  3. Янка е беда бедили

 

42.

09.06

16.25- 16.30

Виолета Стефанова, НЧ „Светлина- 1927″- с. Райкова могила
  1. Месечинко льо
  2. Тудоро, Тудорке
43.

09.06

16.30- 16.35

ТС „Илинден“ при НЧ „Просвета-1870″ Свиленград Тракийски танц
         10.06.2018г.- неделя  

 

44.

10.06

09.30- 09.40

Танцов състав „Народни танци“ по проект „Твоят час“ при СУ „Д-р П. Берон“- Свиленград
  1. Ситно селско шопско
  2. Дайчово хоро
  3. Малешевско хоро
45.

10.06

9.40- 9.50

ФГ „Лъчи от Тракия“  при СУ „Д-р П.Берон“-Свиленград
  1. Залюбила малка мома
  2. Китка народни песни
  3. Море пиле
46.

10.06

9.50- 10.00

ТС „От извора“ при СУ „Д-р П. Берон“- Свиленград
  1. Гъмзовяна
  2. Трите пъти
  3. Лудо копано хоро
47.

10.06

10.00- 10.10

Мъжка певческа група при НЧ „Хр. Ботев- 1940″- с. Кочмар, общ. Тервел
  1. Мама на Георги тихом думаше
  2. Събрали ми се, събрали
  3. Дяла Стана

Съпровод акордеон Недко Гочев, тъпан Силвестър Русев

48.

10.06

10.10- 10.20

 

Женска певческа група при НЧ „Хр. Ботев- 1940″- с. Кочмар, общ. Тервел
  1. Събрали ми са в Добруджа
  2. Чиракувала герджи Гергана
  3. Тръгнала е Гана акордеон Недко Гочев, тъпан Силв Русев
49.

10.06

10.20- 10.30

Представителна група за автентичен фолклор при НЧ“ Просвета- 1896″- гр. Меричлери
  1. Мъри Марино, Маринке
  2. Буен вятър духа
  3. Мама на Андон думаше

 

50.

10.06

10.30- 10.35

Величка Костова, НЧ“ Просвета- 1896″- гр. Меричлери
  1. Богдан на мама думаше
  2. Ганя за вода отива
51.

10.06

10.35- 10.50

Клуб за народни хора „Магия“ при НЧ“ Просвета- 1896″- гр. Меричлери
  1. Айдар аваси
  2. Пазарджишка копаница
  3. Бучимиш
52.

10.06

10.50- 10.55

Стефка Босева, НЧ „Изгрев- 1924″- с. Паничерево
  1. Слънце зайде
  2. Мама е Ваньо годила
53.

10.06

10.55- 11.00

Петко Михайлов, НЧ „Изгрев- 1924″- с. Паничерево
  1. Седнах да вечерям с мойта свекърва
  2. Бяла Драгана една на мама
54.

10.06

11.00- 11.05

Калинка Михайлова, НЧ „Изгрев- 1924″- с. Паничерево
  1. Залюбила е Тудора
  2. Бери ми мамо, грехове
55.

10.06

11.05- 11.10

Петър Топалов, НЧ „Изгрев- 1924″- с. Паничерево
  1. Паша на Стоян думаше
  2. Снощи станах, сънен ходих
56.

10.06

11.10- 11.15

Пламен Чолаков, НЧ „Изгрев- 1924″- с. Паничерево
  1. Киро на Ганка думаше
  2. Бошко Русанка думаше
57.

10.06

11.15- 11.25

Певческа група за народно пеене при НЧ „Изгрев- 1924″- с. Паничерево
  1. Слънчице мило, мамино
  2. Росни ми, росни
  3. Снощи вечер
58.

10.06

11.25- 11.35

Танцова група за местни хора при НЧ „Изгрев- 1924″- с. Паничерево
  1. Колан
  2. Трите пъти
  3. Ляво хоро
  4. Чукничено хоро
59.

10.06

11.35- 11.40

Албена Гърдева- с. Дряново- Лъки
  1. Соньо, соньо, мой соньо
  2. Болна лежи бела Рада
60.

10.06

11.40- 11.45

Йордан Топалов с. Дряново- Лъки
  1. Гайдарска сюита
61.

10.06

11.45- 11.50

Дафинка Бистрева, НЧ „Съвременник- 1986″- Пловдив 1.„Черешко, чорна вишничко“

Текст и музика: народни

Съпровод: инструментален на живо

2.„Росни ми, росни, Росице“

Текст и музика: народни

Инструм. съпровод на живо

62.

10.06

11.50- 11.55

Стояна Каравелова, НЧ „Съвременник- 1986″- Пловдив
  1. Яно, мъри
  2. Що си горо повяхнала
63.

10.06

11.55- 12.00

Донка Пашова, НЧ „Съвременник- 1986″- Пловдив
  1. Мамо ма, мила мамо ма
  2. Мама Петърча посгоди
64.

10.06

12.00- 12.10

Певческа група при НЧ „Светлина- 1926″- с. Бояново, общ. Елхово
  1. На сън Яна открадена
  2. Тръгнала Радка, тръгнала
  3. Задали ми се, задали

Съпровод гайда и гъдулка

65.

10.06

12.10- 12.20

Женски народен хор „Плетеница“ при НЧ „Съвременник- 1986″- Пловдив
  1. Иван на Рада думаше

Обр. Стефан Мутафчиев

  1. Прочу се мома Неделя

Обр. Стефан Кънев

  1. Недо ле, хубавице ле

Обр. Петър Бакалов

66.

10.06

12.20- 12.30

Фолклорен клуб за народни хора и танци „Валденс Победа“- Велико Търново
  1. Северняшко хоро от плевенски район
  2. Варненски танц
  3. Мегданско хоро от Великотърновско
67.

10.06

12.30- 12.40

 ЖФГ Надежда  при НЧ „Христо Смирненски – 1925″ – гр. Садово,
  1. Ибиш ага
  2. Рано ранила Диляна
  3. Минавай любе
68.

10.06

12.40- 12.45

 Деляна Манева , НЧ „Христо Смирненски – 1925″ – гр. Садовово
  1. Я снощи мале отидох
  2. Стъпвай пристъпвай хубава Радке
69.

10.06

12.45- 12.50

Виктория Начева, НЧ „Христо Смирненски – 1925″ – гр. Садово,
  1. Ивано мъри Иванке
  2. Над Неда хвърчат дор два гълъба
Обедна почивка

12.50- 14.30

70.

10.06

14.30-14.35

Елена Бамбалова- Любимец
  1. Добро ле, мъри хубава
  2. Любе Тудоро
71.

10.06

14.30-14.45

Група „Танцът в моя живот“ при ОУ „Л. Каравелов“- Свиленград
  1. Варненско хоро
  2. Арап- Македонско хоро
  3. Циганско хоро
  4. Ганкино хоро
72.

10.06

14.45-14.50

Георги Михайлов- с. Оряхово
  1. Мама Стоене думаше
  2. Брайно Калина думаше
73.

10.06

14.50-14.55

Руса Колева- с. Оряхово
  1. Стоян си майци думаше
  2. Димитър мама думаше
74.

10.06

14.55-15.10

Клуб за народни хора „Зорница“ при НЧ „Развитие- 1882″- Симеоновград
  1. Селско шопско хоро
  2. Сворнато хоро
  3. Боалийско хоро
75.

10.06

15.10-15.20

Мъжка певческа група при НЧ „Възраждане- 1912″- гр. Болярово
  1. Залюбила е Марийка
  2. Ах да знаеш стара ле мале
  3. Прочу се Странджа планина
76-1

10.06

15.20-15.30

Танцов състав „Гайтани“ при Детски младежки център- Димитровград
  1. Пазарджишка копаница
  2. Варненски хора
77.

10.06

15.30-15.40

Група за автентичен фолклор „Тракийка“ при НЧ „Развитие- 1928″- с. Сива река
  1. Белила Мара дарове
  2. Милке, Милке
  3. Одила Лоза хорото
78-1

10.06

15.40- 15.45

Представителен танцов състав „Чавдар“ при Младежки дом гр. Пазарджик
  1. Шопска сюита

Муз. Коста Колев, хореография Кирил Дженев

79.

10.06

15.45-15.55

Група за автентичен фолклор при Читалище ”Христо Ботев-1927” с. Щит 1.Рано Рани Яна

2.Раде ле Узунджовке ле

3.Ой чобан ,чобан..

76- 2

10.06

15.55- 16.00

Танцов състав „Гайтани“ при Детски младежки център- Димитровград
  1. Шопски микс

 

80.

10.06

16.00- 16.10

Женска камерна фолклорна група при НЧ „Просвета- 1870″- Свиленград
  1. Ишу, ишу , бяла Недо
  2. Мен се е мома подсмяла
  3. У наше село
78- 2

10.06

16.10- 16.20

Представителен танцов състав „Чавдар“ при Младежки дом гр. Пазарджик
  1. Еркеч

Музика Д. Димитров

Хореография Никола Гинов и Петър Ангелов

10.06

17.00- 17.20

Закриване на фестивала и награждаване на отличените изпълнители.

 

 

 

 

 

  @   5 юни 2018 0 Коментари

0 Коментари

Добави коментар

Предишен пост
«
Следващ пост
»
Темплейт: Zevion · Hostmonster Reviews в сътрудничество с My Wordpress Site. Поддръжка: Ясен Георгиев